Inżynieria Elektryczna w Pojazdach Samochodowych

Na naszym Wydziale powstała nowa specjalność o nazwie Inżynieria Elektryczna w Pojazdach Samochodowych (IEPS).  Jest przeznaczona dla studentów, którzy ukończyli studia inżynierskie na kierunku elektrotechnika, elektronika, automatyka lub kierunku pokrewnym i chcą zdobyć specjalistyczną wiedzę z zakresu elektrotechniki, elektroniki i informatyki pojazdów samochodowych. Dodatkowo wiedza ta, będzie uzupełniona elementami z zakresu automatyki, sterowania silnikami spalinowymi, inżynierii niezawodności, optyki, psychologii transportu oraz percepcji dźwięku. Będzie to pierwsza specjalność o takim profilu kształcenia utworzona w Akademii Górniczo‐Hutniczej.

Zachęcam Studentów I stopnia studiów do zapoznania się z ofertą kształcenia na tej specjalności. Niebawem staniecie przed wyborem II stopnia studiów i dobrze podjąć taką decyzje świadomie. Specjalizacja w kierunku „automotive” da Wam szeroką wiedzę z zakresu inżynierii elektrycznej we współczesnych pojazdach. Przy dynamicznym rozwoju sektora pojazdów elektrycznych i autonomicznych, zapotrzebowanie na  specjalistów z tego zakresu stale rośnie, a ofert pracy jest bardzo dużo.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie specjalności http://www.ieps.agh.edu.pl/ oraz na facebooku: https://www.facebook.com/IEPS.AGH

Zachęcam do polubienia i zapraszania kolejnych osób do polubienia strony, tak aby jak najszersze grono dowiedziało się o ofercie AGH.