Administracyjne Systemy WIM – podpisanie porozumienia na AGH w Krakowie

5 grudnia 2016 r. Akademia Górniczo-Hutnicza podpisała porozumienie o współpracy z firmami działającymi w ramach Klastra Inteligentnych Systemów Transportowych. Umowa dotyczy wspólnego działania w celu wprowadzenia w Polsce systemów administracyjnego, dynamicznego ważenia pojazdów w ruchu. Systemy te w najbliższym czasie mogą stać się kluczowym elementem związanym z poprawą stanu infrastruktury drogowej oraz bezpieczeństwa na drogach.

Celem podpisania porozumienia jest formalne potwierdzenie współpracy Zespołu ds. Administracyjnych Systemów WIM (Weigh-In-Motion), który został powołany w 2014 roku pod przewodnictwem Katedry Metrologii i Elektroniki AGH w Krakowie. W skład zespołu wchodzą:

• AGH w Krakowie – Katedra Metrologii i Elektroniki – Lider Zespołu
  • CAT Traffic
  • Kapsch Telematic Servises sp. z o.o.
  • Kistler Eastern Europe s.r.o.
  • TRAX elektronik Sp. Jawna

Umowę podpisali Prorektor ds. Współpracy AGH prof. Jerzy Lis, członkowie zarządu Kapsch Telematic Services – Marek Cywiński i Łukasz Zahradniczek, pełnomocnik dyrektora generalnego Kistler – Krzysztof Szatkowski oraz Andrzej Moryc z TRAX Elektronik. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Dziekan Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej prof. Ryszard Sroka, Prodziekan Wydziału ds. Nauki i Współpracy prof. Janusz Gajda oraz dr inż. Piotr Burnos, który przedstawił główne założenia realizowanego projektu.

Podpisanie porozumienia jest z jednej strony zwieńczeniem ponad 10 lat badań prowadzonych w Katedrze Metrologii i Elektroniki AGH w zakresie systemów dynamicznego ważenia pojazdów, z drugiej rozpoczęciem ostatniego etapu badawczego, który ma doprowadzić do wprowadzenia w Polsce systemów administracyjnych.

Informacje prasowe na temat podpisania porozumienia pomiędzy członkami Zespołu ds. Administracyjnych Systemów WIM:

Fot. Krzysztof Krawczyk

_mg_0810_mg_0756 _mg_0792_mg_0725_mg_0733_mg_0745