O mnie

profildr inż. Piotr Burnos

Jednostka: Katedra Metrologii i Elektroniki, Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie.
Miejsce zatrudnienia: B1, II piętro, pokój 211.
Telefon: +48 12 617 28 27
e-mail: burnos@agh.edu.pl

Moja Droga naukowa jest od początku związana z Akademią Górniczo – Hutniczą im. Stanisława Staszica w Krakowie. Po ukończeniu studiów magisterskich na kierunku elektrotechnika w 2005 roku otrzymałem tytuł magistra, a w roku 2009 obroniłem pracę doktorską pt.: „Autokalibracja systemów ważących pojazdy samochodowe w ruchu oraz analiza i korekcja wpływu temperatury na wynik ważenia”. Od roku 2010 jestem zatrudniony na stanowisku adiunkta w Katedrze Metrologii i Elektroniki AGH. Moja praca naukowa jest związana z Inteligentnymi Systemami Transportowymi, a konkretnie z systemami przeznaczonymi do dynamicznego ważenia pojazdów w ruchu (Weigh-in-Motion WIM). Efektem prac badawczych jest niemal 50 artykułów opublikowanych w czasopismach oraz materiałach konferencyjnych. Wspólnie z Zespołem napisaliśmy również dwie książki poświęcone pomiarom parametrów ruchu drogowego. Na kierunku elektrotechnika prowadzę obecnie zajęcia z kilku przedmiotów, min.:

  • Metody Identyfikacji Systemów
  • Podstawy Metrologii
  • Metody Statystyczne w Nauce i Technice,
  • Sensoryka Samochodowa
  • Dynamika Pojazdów

Ponieważ Anima Sana In Corpore Sano – W Zdrowym Ciele Zdrowy Duch, w wolnym czasie (? :) ) biegam maratony i trenuję sztuki walki.

Profile w social media: