AKTUALNOŚCI

Komunikaty dla kandydatów na studia
na Wydziale Energetyki i Paliw

INFORMACJE OGÓLNE

Ogólne informacje dotyczące rekrutacji
na studia na Wydziale EiP

TERMINY REKRUTACJI

Harmonogram rekrutacji na studia
na Wydziale Energetyki i Paliw

KOMISJA REKRUTACYJNA

Informacje na temat godzin urzędowania Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej

Studia I stopnia - opis kierunków
Studia I-go stopnia prowadzone na Wydziale Energetyki i Paliw gwarantują uzyskanie wiedzy ogólnej w ramach kierunku Energetyka lub Technologia chemiczna. Po ukończeniu tego typu studiów można kontynuować naukę na studiach II-go stopnia (uzupełniających magisterskich) lub podyplomowych.
 
Kształcenie na kierunku Energetyka
Studia na kierunku Energetyka pozwalają uzyskać wiedzę z zakresu energetyki cieplnej, energii odnawialnej, biopaliw, ciepłownictwa i ogrzewnictwa, ochrony środowiska oraz zarządzania rynkami energii. Wykładom towarzyszą zajęcia praktyczne w formie laboratoriów, pozwalające w sposób naturalny na przyswojenie wiedzy z zakresu wykładów. Prowadzone są również ćwiczenia, w trakcie których studenci przygotowywani są do rozwiązywania zagadnień teoretycznych z wykorzystaniem oprogramowania typu CAD/CAM, FLUENT, ANSYS. Studenci mogą odbywać staże w renomowanych ośrodkach naukowych zagranicznych.
Absolwenci kierunku Energetyka mogą ubiegać się o uprawnienia budowlane (2005, Dz. U. Nr 96, Poz. 817) w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, wodociągowych, gazowych i kanalizacyjnych. Mają możliwość także uzyskanie państwowych uprawnień kwalifikacyjnych na stanowiska dozoru i eksploatacji w zakresie maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych, cieplnych i gazowych.
 
Kształcenie na kierunku Technologia chemiczna
Studia  na kierunku Technologia chemiczna przygotowują do samodzielnego prowadzenia badań z zakresu nauk chemicznych i technicznych oraz chemicznych procesów technologicznych. Zakres nabytych umiejętności obejmuje zdolość swobodnego poruszania się po podstawowych problemach ochrony środowiska oraz kierowania się w działaniach zawodowych zasadą zrównoważonego rozwoju. Absolwent studiów jest przygotowany do podjęcia pracy zawodowej w przemyśle chemicznym i przemysłach pokrewnych oraz firmach produkujących nowoczesne materiały.
Podstawą technologii chemicznej jest niewątpliwie chemia, ale technolog w swojej pracy powinien korzystać także z innych gałęzi wiedzy, takich jak matematyka, fizyka, informatyka, termodynamika techniczna, automatyka i sterowanie,  maszynoznawstwo, materiałoznawstwo, ekonomia, zarządzanie. Absolwent studiów posługuje się językiem obcym na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umie posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu kierunku studiów.