KANDYDACI

Informacje dla kandydatów na studia stacjonarne I, II i III stopnia

STUDENCI

Informacje dla studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych

PRACOWNICY

Informacje dla pracowników Wydziału Energetyki i Paliw

Informacje dla absolwentów Wydziału Energetyki i Paliw

Spotkanie inauguracyjne z cyklu "Akademia RWE"
19/04/2011
18 kwietnia na Wydziale Energetyki i Paliw odbyło się inauguracyjne spotkanie z cyklu "Akademia RWE". Pierwszym gościem był Pan dr Werner Watekamp, Członek Zarządu RWE Polska S.A. Wygłosił on wykład pt. "Soft skills/ Coaching/ Self Management"
RWE należy do piątki największych firm energetycznych w Europie. Specjalizuje się w wytwarzaniu, przesyle, dystrybucji oraz sprzedaży energii elektrycznej i gazu. RWE zatrudnia 70 tysięcy osób, zaopatruje 16 milionów klientów w energię elektryczną i 8 milionów klientów w gaz. RWE jest największym producentem energii w Niemczech i trzecim w Wielkiej Brytanii. Obecne jest także w Europie Środkowej. Działa nie tylko w Polsce, ale także w Czechach, na Słowacji i na Węgrzech. Największymi firmami należącymi do RWE w Polsce są RWE Polska - spółka odpowiedzialna za wsparcie rozwoju koncernu w Polsce, sprzedająca energię około 900 tysiącom klientów oraz firma RWE Stoen Operator, zarządzająca warszawską siecią elektroenergetyczną. Do 2015 roku RWE planuje uruchomienie farm wiatrowych o mocy 300 megawatów na Mazurach, Pomorzu i w Wielkopolsce.

Dr Werner Wetekamp - Członek Zarządu RWE Polska S.A. Doktor nauk ekonomicznych Uniwersytetu w Kolonii.

Swoją karierę zawodową rozpoczął w 1984 roku w spółce VEW, obecnie należącej do RWE. W latach 1984 - 1990 studiował na Uniwersytecie w Dortmundzie i Kolonii. Powrócił do RWE / VEW w roli wewnętrznego konsultanta w 1990 roku.

W latach 2002-2007 zajmował stanowiska managerskie w spółkach należących do RWE w Czechach.