Napisali po jubileuszu „Złoty Indeks”


Złote indeksy 2018 dla Absolwentów Wydziałów Pionu Górniczego AGH – 20 kwietnia 2018 roku


Szanowni Organizatorzy

To my (ja i mój szanowny) bardzo dziękujemy Wam za zorganizowanie tak pięknego spotkania.

Opublikowałam na Facebooku skan Indeksu i dwa zdjęcia (rektor i Rysio),

Ryszard dopisał też parę słów.

Oto obydwa nasze wpisy:

„W piątek 20 kwietnia dostąpiłam zaszczytu ponownej immatrykulacji! Piękna uroczystość wręczenia »Złotych Indeksów« odbyła się w auli Akademii Górniczo-Hutniczej (to moja Alma Mater) w obecność Prorektora AGH prof. Mirosława Karbowniczka, czterech dziekanów i prezesa Stowarzyszenia Wychowanków AGH prof. Piotra Czai.

Miło było po tylu latach ujrzeć buzie koleżanek i kolegów!:) Męża (choć on po UJ) też zabrałam :)”

Rysio dopisał:

„Dzięki temu, że Bożenka w łaskawości swojej zabrała mnie na uroczystość, miałem okazję zobaczyć wspaniałe wydarzenie. AGH to ponoć najstarsza córa mojej Alma Mater czyli UJ, ale niech się matka uczy od córki, jak dbać o kontakt z absolwentami. Podniosła uroczystość, ponad 200 uczestników z różnych stron Polski i świata, świetna organizacja. Oczywiście nie mogłem sobie, ku przerażeniu Bożenki, odmówić zabrania głosu, ale wypadłem ponoć nie najgorzej. No i dodam to, czego Bożenka nie napisała: po oficjalnej części było spotkanie wydziału Bożenki w Klubie Profesora AGH. Chyba tylko brać górnicza potrafi tak wspólnie śpiewać. Szacun dla profesora Piotra Czai, prezesa Stowarzyszenia Wychowanków AGH!”

Serdeczne uściski
Bożena Mściwujewska-Kruk
Ryszard Kruk


Szanowny Panie Profesorze Dziekanie, drogi Kolego Piotrze

Chciałbym pięknie podziękować za zorganizowanie wspaniałego i perfekcyjnie przeprowadzonego spotkania absolwentów po 50 latach. Charakter i atmosfera tego jubileuszu były zarówno uroczyste i oficjalne jak również koleżeńskie i sentymentalne.

Wręczone nam „Złote Indeksy|” oraz dyplomy wpisują się w serdeczne więzi Alma Mater z nami wychowankami.

Mogę być dumnym z tego, że otrzymana w AGH wiedza techniczna jak również wpojone zasady rzetelności i racjonalności były kapitałem zawodowym i życiowym. Dzięki nim mogłem aktywnie uczestniczyć w udostępnianiu i nowoczesnym zagospodarowaniu złóż miedzi w rejonie Lubina i Polkowic, przy wielkim udziale naukowo-technicznym naukowców z naszej AGH.

Z górniczym pozdrowieniem
Szczęść Boże!
Stanisław Krajewski – Generał Górniczy
Były wiceprezes zarządu KGHM Polska Miedź S.A. w Lubinie