Pomóżmy Dominikowi

Szanowni wychowankowie prześwietnej 100 letniej AGH
Pomóżmy Dominikowi

Takie słowa cisną się na usta same, jeśli mamy przed sobą osobę młodą, należącą do naszej AGH-owskiej rodziny i potrzebującą pomocy.

Tym razem nie będziemy zakładać specjalnego konta bo Dominik już je ma. Wystarczy przeczytać jego list (w dalszej części wpisu), oglądnąć przygotowany w linku materiał

https://youtu.be/iUGECXhnOkE

Nikt z nas nie wie co go jeszcze w życiu może spotkać. Zatem gorąco zachęcam, aby każdy kto może nie przeszedł obok tej tragedii obojętnie.

Pozdrawiam Wychowanków

Piotr Czaja
Przewodniczący


Dzień dobry,

Nazywam się Dominik Gałązkowski. Jestem absolwentem AGH, WIMiR, po kierunku mechanika i budowa maszyn oraz członkiem Stowarzyszenia Wychowanków AGH od 2018 roku.

W lutym 2019 roku zdiagnozowano u mnie malformacje naczyniową w rdzeniu kręgowym. Jest to przypadłość dotykająca 0,14% populacji. Malformacja naczyniowa stopniowo uniemożliwiała mi chodzenie.

Pobyt w szpitalu w Radomsku zakończył się całkowitą niemożnością chodzenia, zgięcia w pasie i zacewnikowania dróg moczowych. W Łodzi w Szpitalu Uniwersyteckim lekarze nie dali mi żadnej szansy na dalsze, normalne funkcjonowanie. Moja żona podjęła konsultacje w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu z dr. Maciejem Misiem, który zgodził się wykonać tę, pierwszą w Polsce, operację wraz z doc. Pawłem Tabakowem (który jako pierwszy na świecie połączył rdzeń kręgowy).

Od czasu wykonania operacji (6 marzec 2019) jestem stale rehabilitowany z dobrymi skutkami. W bardzo ograniczonym zakresie poruszam się o lasce. W gorszych dniach jeżdżę na wózku. Nauczyłem się na nowo jeździć samochodem i w dużej mierze jestem samodzielny w samoobsłudze. Stopniowo wraca mi czucie w nogach. Czekam na jeszcze jedną operację przetoki, która nie była widoczna w trakcie poprzednich badań diagnostycznych.

Wymagam dalszej, bardzo kosztownej rehabilitacji, wsparcia lekami, suplementami i dodatkowymi konsultacjami lekarskimi.

Czy jest możliwość udostępnienia mojej prośby o wsparcie rehabilitacji? Jestem podopiecznym:

Fundacji Avalon

KRS: 0000270809

cel szczegółowy: Gałązkowski, 11822

Przed operacją groziło mi trwałe kalectwo i perspektywa spędzenia reszty życia na wózku. Przed przystąpieniem do operacji wielu lekarzy twierdziło, że nie ma szans, abym przeżył taką ingerencję w swoje ciało – rozcięcie kręgosłupa, rozcięcie opony rdzenia i usunięcie zmiany naczyniowej). Dzisiaj z trudem ale jestem w stanie wykonać kilka kroków i robię wszystko, aby wrócić do normalnego życia.

https://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/dominik_galazkowski_11822.html

Pozdrawiam,
Dominik Gałązkowski