Witam na mojej stronie domowej!

Nazywam się Kornel Skałkowski i witam na mojej stronie domowej! Jestem doktorantem i pracownikiem w Katedrze Informatyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

W pracy zawodowej obecnie koncentruję się na projektowaniu i implementacji systemów telemedycznych o architekturze zgodnej z paradygmentem SOA oraz zastosowaniem algorytmów uczenia maszynowego do optymalizacji tych systemów. Obecnie w centrum mojego zainteresowania znajdują się m.in. technologie takie jak Enterprise Service Bus, OSGi czy Apache CXF. Interesuję się także językami programowania współbieżnego takimi jak Erlang i ich zastosowaniami. W pracy naukowej koncentruję się rozwijaniu metod i algorytmów klasteryzacji/klasyfikacji online dużych strumieni danych oraz ich zastosowaniu do automatyzacji procesów adaptacji w systemach SOA. Na stronie projekty można znaleźć informacje o projektach w których brałem lub biorę udział, z kolei lista moich publikacji znajduje się na stronie publikacji.

Moim hobby są wszelkie rodzaje turystyki, w szczególności piesza i rowerowa turystyka górska jak i podróże zagraniczne. W dziale zdjęcia prezentuję wybrane fotorelacje z moich wycieczek. Lubię także dobrą literaturę i muzykę. Czasami gdy dysponuję większą ilością wolnego czasu zagłebiam się w arkana filozofii, w szczególności filozofii nauki.