dr hab. inż. Bartłomiej Stępień

Bartłomiej Stępień jest zatrudniony na stanowisku profesora uczelni w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Uzyskał stopień doktora habilitowanego w 2019 roku na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Jego badania koncentrują się na implementacji nieparametrycznych metod statystycznych do analizy wyników pomiarów akustycznych i ich niepewności (ponad 40 publikacji). Interesuje się również pomiarami wibroakustycznymi i przetwarzaniem sygnałów, a także zagadnieniami modelowania źródeł dźwięku i propagacji dźwięku w środowisku oraz oceny narażenia człowieka na hałas. Autor i współautor ponad 70 publikacji naukowych i referatów konferencyjnych. Członek Europejskiego Towarzystwa Akustycznego (EAA) i Polskiego Towarzystwa Akustycznego (PTA).

Email kontaktowy:bartlomiej.stepien@agh.edu.pl
Dane pracownika w serwisie SKOS