dr hab. inż. Paweł Małecki

Dr hab. inż. Paweł Małecki, prof. AGH zakończył studia na dwóch kierunkach: Automatyka i Robotyka oraz Mechanika i Budowa Maszyn w specjalności: Wibroakustyka i Inżynieria Dźwięku z wynikiem celującym. W 2013 roku na tym samym wydziale obronił doktorat pt. „Ewaluacja subiektywnych i obiektywnych cech pola akustycznego obiektów o dużym czasie pogłosu”, pracę która skupiała się na zagadnieniach psychoakustycznych w percepcji muzyki w silnie pogłosowym polu akustycznym. W chwili obecnej jego zainteresowania naukowe skupiają się na auralizacji oraz wykorzystaniu technik ambisonicznych w analizie zjawisk akustycznych. Zajmuje się również przesyłaniem sygnałów cyfrowych, ich percepcją, oceną jakości i innymi pokrewnymi zagadnieniami.

Jako inżynier dźwięku zrealizował ponad 30 płyt długogrających (jako inżynier nagrania, miksu, masteringu lub całościowo). Specjalizuje się w nagraniach muzyki akustycznej, jazzu, folku i folkloru, muzyki chóralnej i klasycznej.
Jest założycielem i kierownikiem technicznym radia lem.fm. Pracował z zarządzie firmy Radiokit Ltd., dostarczającej oprogramowanie radiowe w technologii serwerowej. Jako konsultant akustyczny jest autorem dziesiątek projektów lub wytycznych akustycznych oraz instalacji nagłośnieniowych m. in. studia nagraniowego AGH „Kotłownia”.

Jest laureatem wielu stypendiów i nagród, m. in. Stypendium Prezydenta Miasta Krakowa, europejskiego stypendium Doctus i innych. Jest autorem ponad 100 prac naukowych, w tym 18 artykułów w czasopismach z listy Thomson Reuters na temat akustyki architektonicznej, percepcji dźwięku przestrzennego, lokalizacji źródła dźwięku i analizy krajobrazu dźwiękowego. Poza licznymi naukowymi wystąpieniami na konferencjach krajowych i zagranicznych, prowadził warsztaty z produkcji dźwięku ambisonicznego na ogólnoświatowych sympozjach dźwiękowych. Jest członkiem jury podczas „Student 3D Audio Production Competition in Ambisonics” oraz w konkursie „Student Recording Competition the Immersive Audio Category at AES Convention”.

Email kontaktowy:pawel.malecki@agh.edu.pl
Dane pracownika w serwisie SKOS