dr inż. Dorota Młynarczyk

Dr inż. Dorota Młynarczyk obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie. Jest absolwentką AGH na kierunku mechanika i budowa maszyn w specjalności wibroakustyka i inżynieria dźwięku oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w klasie fletu prof. Jolanty Trzos-Frankowskiej. W inżynierii dźwięku znalazła połączenie swoich zainteresowań muzycznych i technicznych. Jej zainteresowania naukowe obejmują zagadnienia związane z psychofizyką, psychoakustyką, inżynierią dźwięku i zwalczaniem hałasu. Prowadzi prace badawcze dotyczące oddziaływania drgań i hałasu na człowieka oraz zwalczania hałasu pneumatycznego, a od kilku lat realizuje badania krajobrazów dźwiękowych Arktyki z wykorzystaniem techniki ambisonicznej. Jest stypendystką programu International Student Grants prowadzonego przez Committee for International Research and Education działającego przy Acoustical Society of America oraz członkinią European Acoustics Association (EAA), Audio Engineering Society (AES) oraz Polskiego Towarzystwa Akustycznego (PTA).

Email kontaktowydorota.mlynarczyk@agh.edu.pl; dorotam@agh.edu.pl
Dane pracownika w serwisie SKOS