InnoFuels - Integracja działalności badawczej studentów WEiP z programem innowacyjnym przedsiębiorstw branży paliwowo-energetycznej

dodano: 13 czerwca 2018

W dniu 21 maja 2018 r. na AGH w Krakowie odbyła się Studencka Konferencja Naukowa pt.
Konferencja powstała z inicjatywy studenckiego koła naukowego TD Fuels, a patronat honorowy objęli: Dziekan Wydziału Energetyki i Paliw oraz Dyrektor Centrum Energetyki AGH. Nadrzędnym celem konferencji było przedstawienie najciekawszych prac badawczych realizowanych przez studentów WEiP w ramach prac dyplomowych oraz kół naukowych z zakresu paliw stałych, ciekłych i gazowych oraz zdefiniowanie zakresu przyszłych prac badawczych zgodnie z programem innowacyjnym przedsiębiorstw branży paliwowo-energetycznej.
W konferencji uczestniczyło blisko 100 osób, z czego zdecydowaną większość stanowili studenci Wydziału Energetyki i Paliw oraz członkowie studenckiego koła naukowego „TD Fuels”. Wśród uczestników Konferencji byli zarówno pracownicy uczelni jak i przedstawiciele przemysłu, tj.: JSW Innowacje S.A., Arcelor Mittal Poland S.A. oraz TAURON Polska Energia S.A..
Obrady konferencji odbywały się w dwóch sekcjach:
Sesja 1. Studenckie prace badawcze realizowane na WEiP.
Sesja 2. Innowacje w branży paliwowo-energetycznej
Więcej informacji znajduje się na stronach koła: ,