Assuring an Adequate Safety Culture in Facilities Operations
Zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa podczas działalności urządzeń

dodano: 05 września 2014
Sekcja Polska Stowarzyszenia Inżynierów Naftowych (Poland Section of SPE) zaprasza na wykład z serii Distinguished Lecturer, który wygłosi Kenneth E. Arnold z WorleyParsons

Wykład odbędzie się w dniu 23 października 2014 o godzinie 12:00 w sali 3 w pawilonie A4, Kraków, al. Mickiewicza 30.

Wszyscy się zgodzimy ze stwierdzeniem, iż odpowiedni poziom bezpieczeństwa pozwala zminimalizować ryzyko poważnej awarii. W prezentacji wyjaśniono co należy rozumieć pod pojęciem "kultura bezpieczeństwa" oraz zawarto wskazówki w jaki sposób rozwinąć odpowiednią kulturę bezpieczeństwa i w jaki sposób zastosować ją w praktyce. Zmiany w zakresie bezpieczeństwa wymagają zmian postaw i działania zarówno pracowaników jaki i kierownictwa. Dodatkową rolę odgrywają tutaj również instytucje Operatora oraz Regulatora.

Ken Arnold posiada prawie pięćdziesięcioletnie doświadczenie w przemyśle, w tym 16 lat w Shell Oil Company. W roku 1980 założył firmę Paragon Engineering Services, która została uznana przez Houston Business Journal za najlepsze miejsce pracy w Houston. W roku 2005 Paragon został wykupiony przez AMEC. We wrześniu 2007, Ken odszedł z AMEC i założył K Arnold Consulting, Inc. (KACI). W roku 2010 rozpoczął pracę w niepełnym wymiarze czasu w WorleyParsons jako starszy doradca techniczny, a równocześnie w dalszym ciągu prowadzi działalność KACI jako niezleżny konsultant.
Ken jest współautorem 2 podręczników oraz autorem ponad 80 artykułów technicznych z zakresu zarządzania bezpieczeństwem, zarządzania projektami oraz projektowania urządzeń. Dwukrotnie był wybierany do programu Wybitnego Wykładowcy SPE (Distinguished Lecturer). Dwukrotnie był członkiem zarządu SPE. Obecnie jest elektem na stanowisko kwestora w Akademii Medycyny, Inżynierii i Nauki w Teksasie oraz byłym członkiem zarządu morskiego Narodowej Rady Badań. Był przewodniczącym Komitetu Narodowej Rady Badań, który przygotował raport dla Departamentu Spraw Wewnętrznych na temat "Ocena efektywności systemów bezpieczeństwa i ochrony środowiska dla zagadnień Offshore".
Ken nauczał inżynierii urządzeń na uniwersytecie w Houston jak również w kilku firmach naftowych. Jest zarejestrowanym inżynierem zawodowym i zasiada w komisji doradczej szkoły inżynierii uniwersytetu Tulane oraz uniwersytetu Cornell a także rady doradczej ds inżynierii naftowej uniwersytetu w Houston.
Ken Arnold dwukrotnie wybierany był w latach 1994-95 oraz 2002-03 do programu SPE Distinguished Lecturer (Wybitnego Wykładowcy).