Zajęcia na Uniwersytecie Dzieci

dodano: 01 czerwca 2011
Dlaczego benzyny w baku wciąż ubywa?
Czy zastawialiście się kiedyś skąd bierze się benzyna na stacji benzynowej? A czy nie ciekawi Was, że wystarczy tylko odkręcić kurek z gazem, a on wciąż płynie i płynie i nigdy go nie brakuje? Czy istnieją inne rodzaje paliw niż gaz i benzyna?
Odpowiedzi na te pytania otrzymają najmłodzi uczestnicy programu edukacyjnego organizowanego od kilka lat Uniwersytetu Dzieci.
W bieżącym roku warsztaty prowadzone są przez pracowników naszego Zespołu. Temat prowadzącego przez naszych kolegów warsztatu to "Dlaczego benzyny w baku wciąż ubywa?"
Najbliższe warsztaty odbędą się w sobotę 11 czerwca.
Uniwersytet Dzieci jest najstarszym w Polsce dziecięcym uniwersytetem. Powstał aby rozwijać twórczy i intelektualny potencjał dzieci. Oferuje dzieciom w wieku 6-13 lat edukację wzorowaną na wykładach i warsztatach akademickich. Zgodnie z ideą uniwersytetu, zajęcia dla dzieci są prowadzone przez wykładowców z prestiżowych uczelni wyższych i dotyczą wielu dziedzin nauki. Podczas zajęć studenci poszerzają swoją wiedzę o aspekty, których nie obejmuje tradycyjne szkolne nauczanie. Bezpośredni kontakt z profesorami i specjalistami z wąskich dziedzin wiedzy sprawia, że nauka staje się bliska, inspirująca i przydatna na co dzień.
Obecnie Uniwersytet działa w czterech ośrodkach – w Krakowie, Warszawie, Olsztynie i we Wrocławiu. Patronem merytorycznym Uniwersytetu Dzieci jest między innymi Akademia Górniczo-Hutnicza.
Szczegółowe informacje na temat warsztatów znajdują się na stronie Uniwersytetu Dzieci