Panel ekspercki w ramach konsultacji projektu Ministerstwa Środowiska RP - Polityki Surowcowej Państwa (PSP), z udziałem ekspertów Akademii Górniczo-Hutniczej: prof. dr hab inż. Wojciecha Góreckiego oraz mgr inż. Marka Hajto.

22 lutego 2018 r. w w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbyły się kolejne konsultacje związane z projektem Polityki Surowcowej Państwa (PSP).
Tematem dyskusji był drugi filar PSP dot. m.in. geotermii. Organizatorem spotkania był Wiceminister Środowiska, Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa prof. Mariusz Orion Jędrysek, który wraz z innymi politykami, ekspertami i przedsiębiorcami uczestniczyli w panelach dyskusyjnych pn. „Polityka państwa w zakresie surowców mineralnych", dotyczących pozyskiwania energii z geotermalnych źródeł. Prof. Jędrysek podkreślił, jak wielką szansą rozwoju dla Polski stanowi geotermia. Zwrócił również uwagę na prioryt projektów związanych z ciepłem pochodzącym z wnętrza Ziemi.
W spotkaniu i dyskusji, w roli ekspertów - panelistów, wzięli udział pracownicy naszej Katedry, specjaliści z zakresu geotermii: prof. dr hab inż. Wojciech Górecki oraz mgr inż. Marek Hajto.

Informacje w mediach na temat panelu:
O cieple Ziemi w Toruniu
Konsultacje PSP
Transmisja z konferencji przygotowana przez Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu
Relacja z konferencji w TVP3 Bydgoszcz